Ugrás a tartalomra

2013/2014. évi versenyek eredményei

 


Versenyeredmények: tanulmányi -művészet

2013. október -

A verseny neve

A verseny típusa

A versenyző neve

Helyezés

Felkészítő tanár

„Én is itt vagyok!”

térségi

Virág Richárd 5.b

Kovács Alexandra 5.a

Fagyas Sándor 5.a

Juhász Bence 5.a

I.

III.

V.

VI.

Nagyné Gorzó Erika

Molnárné Balla Gyöngyi

Veresné Nagy Zsuzsanna

Treszkai József

Kató Ildikó

Pappné Kiss Csilla

Hangos-és értő olvasási verseny

térségi

Juhász Fanni 6.c

Tasi Virág 6.a

Balogh Vivien 6.c

I.

II.

III.

 

Tehetség kerestetik!

magyar nyelv

térségi

Szabó Eliza 8.a

Lévai Bernadett 8.c

Antal Lívia 5.d

I.

II.

I.

 

Szépírás verseny

iskolai

Máté Regina 6.a

Badics Alexandra 5.d

Antal Lívia 5.d

 

Süveges Bianka 8.c

Szabó Katarina 7.b

Kabai Gitta 7.b

 

I.

II.

III.

 

I.

II.

III.

Bunda Józsefné

Treszkai József

Bunda Józsefné

 

Nagyné Gorzó E.

Treszkai József

Angol civilizációs verseny

iskolai

Simon Levente 8.c

Holozsnyák Ádám

Polyák Máté

 

Kiss Antónia 8.c

Lévai Bernadett

Kuik Lilla

 

Molnár Orsolya 7.d

Lakatos Lúcia

Bényei Petra

I.

 

 

 

II.

 

 

 

III.

Szabó András

Angol verseny

iskolai

Antal Lívia 5.d

Deák Ágnes

Nagy Loretta

 

Ötvös Csaba

Virág Ádám

 

Paronai Rozália

Bak Fruzsina

Gallyas Dóra

Barócsi Dávid

Nácsa Dániel

Gémes Dávid

 

Zajácz Lili 6.a

Maczkó Viktória

Papp Bernadett

 

Nácsa Gábor 6.a

Fekete Kristóf

Horváth Bence

 

Munkácsi Márta 6.c

Juhász Fanni

Dobsi Nóra

I.

 

 

 

II.

 

 

III.

 

 

III.

 

 

 

I.

 

 

 

II.

 

 

 

III.

Szabó András

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Törökné Balogh Zsófia

 

 

 

Tánczos Enikő

 

 

 

Kasnyóczki Sándorné

 

 

 

Kasnyóczki S-né

Játékos angol nyelvi verseny

iskolai

Duli Nikolett 4.d

Reznek Nóra

Borbély Petra

 

Varga Bálint

Ráduly Zsolt

Magyar Zoltán

 

Kiss Marcell

Mándi Sándor

Hunyadvári Nándor

Bajzáth Rupert

I.

 

 

 

II.

 

 

 

III.

Törörné Balogh Zsófia

 

 

 

Lévainé Bolega Ildikó

 

 

 

Törökné Balogh Zs.

Angol civilizációs verseny

térségi

Süveges Bianka 8.c

Boros Bernadett

István Laura

Balázs Nikolett

 

Arató Hanna 8.a

Bán Dániel

Hegedűs Róbert

Madocsai János

 

Kuik Lilla 8.c

Kuik Natalia

Halász Ádám

Polyák Máté

 

I.

 

 

 

 

II.

 

 

 

 

III.

Kasnyóczki Sándorné

 

 

 

 

Tánczos Enikő

 

 

 

 

Szabó András

Prózamondó v.

Tiszadada

térségi

Süveges Bianka 8.c

Munkácsi Márta 6.o.

I.

III.

Nagyné G.E.

Bunda J-né

Prózamondó v.

Tiszalök

térségi

Nagy Adrián 7.o.

Süveges Bianka 8.c

I.

II.

Gazdagné F.Á.

Nagyné G.E.

Váci szavalóverseny

térségi

Paronai Rozália 5.o.

Lévai Nikolett 5.o.

Girincsi Márton 7.o.

Juhász Fanni 6.o.

Arató Hanna 8.o.

I.

I.

III.

III.

I.

Bunda Józsefné

 

 

 

Nagyné G.E.

Tiszalök-szavalóverseny

térségi

Balogh Dóra 5.o.

Veréb Csilla 5.o.

Lévai Nikolett 5.o.

 

Munkácsi Márta 6.o.

Juhász Fanni 6.o.

 

Girincsi Márton 7.o.

Nagy Adrián 7.o.

Veréb Roberta 7.o.

 

Arató Hanna 8.o.

Süveges Bianka 8.o.

I.

II.

III.

 

I.

III.

 

I.

II.

III.

 

I.

III.

Bunda J-né

 

 

 

 

 

 

 

Gazdagné F.Á.

Bunda J-né

 

Nagyné G.E.

Váci német verseny

térségi

Katona Rebeka 5.a

Vereczkei Alexandra 6.d

Veréb Csilla 5.a

 

Koncz Sarolta 8.a

Nádudvari Sándor 8.a

Ládi Kincső 8.a

I.

II.

III.

 

I., I.

II.

III.

Tarnai Enikő

Váci angol verseny

térségi

Arató Hanna 8.a

Halász Ádám 8.c

Molnár Orsolya 7.d

Lakatos Lúcia 7.d

Borivó Olivér 8.o.

Holozsnyák Ádám 8.o.

Boros Bernadett 8.o.

 

Zajácz Lili 6.a

Máté Regina 6.a

Szabó Eszter 6.a

Antal Lívia 6.o.

Munkácsi Márta 6.c

Gulyás Lajos 6.c

Markó Gábor

Kovács Benedek

Bak Fruzsina

Ferenczi Máté

 

I.

I.

II.

III.

IV.

V.

VI.

 

I., III.

II.

III.

I.

II.

III.

III.

IV.

V.

VI.

Tánczos Enikő

Szabó András

 

 

Kasnyóczki S-né

Szabó A.

Kasnyóczki S-né

 

Tánczos Enikő

 

Kasnyóczki Sándorné

Szabó András

Kasnyóczki S-né

 

Rozmanné H.I.

Törökné B.Zs.

Szabó András

Kasnyóczki S-né

Fizika verseny

területi

Boros Bernadett 8.c

II.

Hegyesné Tóth Márta

Váci matematika v

térségi

Süveges Bianka 8.c

III.

Hegyesné Tóth Márta

Kémia verseny

megyei

Tóth Bence 7.b

III.

Fülöp Irén

„Ne felejtsek” magyar verseny

országos

Szabó Katerina 7.b

VI.

Treszkai József

Fizika verseny

térségi

Lakatos Lúcia 7.o.

Molnár Orsolya 7.o.

Kicsák Bendegúz 7.o.

Szabó Katerina 7.o.

 

Bán Dániel 8.o.

Boros Bernadett 8.o.

Simon Levente 8.o.

Süveges Bianka 8.o.

I.

II.

IV.

V.

 

I.

II.

IV.

V.

Kató Ildikó

 

 

Hegyesné T.M.

 

Kató Ildikó

Hegyesné T.M.

Tehetség kerestetik kémia verseny

térségi

Tóth Bence 7.o.

Szabó Katerina 7.o.

Gáll Melinda 7.o.

Lakatos Lúcia 7.o.

Molnár Orsolya 7.o.

Kicsák Bendegúz 7.o.

 

Bényei Olivér 8.o.

Boros Bernadett 8.o.

Süveges Bianka 8.o.

Simon Levente 8.o.

Balázs Nikolett 8.o.

Madocsai János 8.o.

I.

II.

III.

IV.

V.

VI.

 

II.

II.

II.

III.

V.

VI.

Fülöp Irén

 

Veresné Nagy Zsuzsa

Fülöp Irén

 

 

 

Fülöp Irén

Hangos olvasási v

iskolai

Balogh Győző 4.b

Duli Nikolett 4.d

Kakócz Kristóf 4.c

Szabó Míra 4.c

Veress Péter 4.c

 

Balázsiné H.M.

Szabóné V.J.

Ónadiné T.I.

 

Aratóné L.M.

Hangos olvasási v

területi

Balogh Győző 4.b

Duli Nikolett 4.d

 

Balázsiné H.M.

Szabóné V.J.

Tehetség kerestetik term.ism verseny

térségi

Zajácz Lili 6.a

Máté Regina 6.a

Szabó Bence 6.c

Ráduly Marcell 6.a

Tasi Virág 6.a

I.

II.

III.

V.

VI.

Pappné Kiss Csilla

Mesemondó v.

iskolai

Balogh Mátyás 1.d

Tasi Anna 1.d

Nádasdi Janka 1.d

Szabó Szonja 3.a

Szarka Tünde 3.a

Kakócz Kristóf 4.c

I.

II.

III.

II.

III.

II.

Volosinovszkiné T.M.

 

 

Rókáné Gulyás Anikó

 

Ónadiné Tőkés Ildikó

Versmondó v.

iskolai

Tasi Anna 1.d

 

III.

Volosinovszkiné T.M.

Versmondó v.

Tiszalök

megyei

Szabó Emília 1.o.

Tasi Anna 1.d

Csomós Molli 1.o.

 

Balogh Panna 2.o.

Faggyas Flóra 2.o.

 

Szabó Nikoletta 3.o.

Lévai Levente 3.o.

 

Csutora Dóra 4.o.

Koltai Zsóka 4.o.

Pente Lili 4.o.

I.

II.

III.

 

I.

III.

 

I.

III.

 

I.

I.

II.

Bodnárné Gáll K.

Volosinovszkiné T.M.

Bodnárné G.K.

 

 

Pere Sándorné

 

Bárány Attila

Szűcsné Szakács Ildikó

 

Aratóné L.M.

Holló L. rajzverseny

térségi

Petruska Dóra 2.d

Balogh Mátyás 1.d

Róka Gréta 3.a

Kiss Marcell 4.d

 

Nádudvari Sándor 8.o.

Lévai Viktória 7.c

I.

II.

II.

II.

 

III.

III.

Molnárné Balla Gy.

„Az év orvosa” rajzpályázat

országos

Lévai Levente 3.c

Kiss Marcell 4.d

Bajzáth Rupert 4.d

Lévai Nikoletta 5.a

II.

III.

Különdíj

III.

Molnárné Balla Gy.

„Paint” informatika v.

házi

Arató Norbert 4.c

Veres Kristóf 4.b

Szilágyi Éva 4.a

I.

II.

III.

Lippainé Papp Ida

„Tehetség kerestetik” matematika v.

térségi

Gémes Gréta 5.o.

Antal Lívia

Deák Ágnes

Barócsi Dávid

Bak Fruzsina

Markó Gábor

Virág Richárd

Tamás Petra

 

Horváth Bence 6.o

Zajácz Lili

Tasi Virág

Bárány Panna

Szabó Eszter

Szabó Katarina 7.o.

Bényei Petra

 

 

Süveges Bianka 8.o.

Bényei Olivér

Gazdag Szabolcs

I.

II.

III.

IV.

IV.

V.

V.

VI.

 

II.

IV.

V.

VI.

VI.

II.

IV.

 

 

III.

IV.

V.

 

„Váci” informatika v.

körzeti

Kecskés Csaba 8.b

III.

Tamás Viktor

történelem v.

térségi

Kakócz Szabolcs 7.b

Lakatos Lúcia 7.d

Kabai Gitta 7.b

II.

V.

VI.

Jánosi Krisztina

német nyelvi v.

megyei

Koncz Sarolta 8.a

Ládi Kincső

Nádasdi Rebeka

IV.

Tarnai Enikő

„Tehetség kerestetik” magyar

megyei

Szabó Szonja 3.o.

Szőke Zoltán 3.o

Kecskés Kíra 3.o.

 

Ráduly Zsolt 4.o.

Pente Lili 4.o.

Szilágyi Éva 4.o.

Bényei Ágoston 4.o.

Csutora Dóra 4.o.

Nagy Eszter 4.o.

Kiss Marcell 4.o.

Duli Nikoletta 4.o.

IV.

V.

VI.

 

I.

II.

II.

III.

IV.

IV.

V.

VI.

Rókáné Gulyás Anikó

 

 

 

Szabóné Veres Judit

Aratóné Lévai Márta

 

 

 

 

Szabóné V. J.

„Tehetség kerestetik” matematika

megyei

Fazekas Panna 3.o.

Kecskés Kíra 3.o.

Simon Zoltán 3.o.

Szőke Zoltán 3.o.

Bárány Zsombor 3.o.

 

Kiss Marcell 4.o.

Bényei Ágoston 4.o.

Reznek Nóra 4.o.

Papp Sára 4.o.

Magyar Zoltán 4.o.

Volosinóczki Vanda 4.o.

Gulyás Márk 4.o.

I.

II.

III.

IV.

V.

 

I.

I.

III.

III.

III.

III.

V.

Kovácsné Klicsu K.

Rókáné Gulyás A.

Kovácsné K.K.

Rókáné G.A.

Rókáné G.A.

 

Szabóné V.J.

Aratóné L.M.

Szabóné V.J.

 

 

Ónadiné Tőkés Ildikó

Szabóné V.J.

angol civilizációs verseny

országos

Bajzáth Rupert 4.d

Duli Nikoletta

Ráduly Zsolt

 

 

 

Bak Fruzsina 5.d

Antal Lívia

Kovács Benedek

VII.

 

 

 

 

 

VIII.

Lévainé Bolega Ildikó

Törökné Balogh Zsófia

 

 

 

 

Törökné B. Zs.

Krutilla József akvarellfestő v.

országos

Dankó Roland 1.d

Kaska Kíra Sára 2.d

Balogh Mátyás 1.d

Róka Gréta 3.a

Lakatos Virág 3.a

Szabó Tamás 3.b

 

Róka Barbara 5.c

Hamerszky Nikolett 5.c

 

Bárány Panna 6.c

Munkácsi Márta 6.c

Szabó Nikoletta 3.b

Szabó Gábor Tamás 5.d

Horváth Bence 6.a

Lévai Viktória 7.c

 

 II.

III.

IV.

VI.

IX.

különdíj

 

VI.

különdíj

 

III.

IV.

VII.

 

XII.

különdíj 

 Molnárné Balla Gyöngyi

 

 

 

Rozman Béla

 

Rozman Béla

 

 

Rozman Béla 

 Informatika v. 

 területi 

 Szakolczai Roland 8.b 

 I. 

 Tamás Viktor 

 Szövegértési v. 

 megyei 

 Zajácz Lili 6.a

Csontos Dániel 6.a

Markó Gábor 5.c

Kiss Antónia 8.c

Arató Hanna 8.a 

 I.

III.

VI.

I.

IV. 

 Bunda Józsefné

 

 

 

Nagyné Gorzó Erika 

 Bendegúz szövegértési v. 

 megyei 

 Szőke Zoltán 3.a 

 II. 

 Rókáné G.A. 

 „Erdő állatai” rajz 

 városi 

 Török Balázs 1.d

Erdős Csaba 1.d 

 díjazott

díjazott 

  

 

  

 Természetismeret verseny 

 iskolai 

 Mészáros Hanna 5.o.

Bak Fruzsina

Virág Ádám

Antal Lívia

Gémes Gréta

Markó Gábor

Veréb Csilla

Papp Hedvig

Orosz László 

 I.

II.

III.

III.

IV.

V.

V.

V.

VI. 

 Pappné Kiss Csilla

Molnárné B. Gy.

Rozman Béla 

 Zöld Jeles Napok-NONSTOP v. 

 területi 

 Szabó Eszter 6.a

Tasi Virág

Mátó Boldizsár

Losonczi Martin

 

Bárány Panna 6.c

Dobsi Nóra

Juhász Fanni

Laczkó Kristóf

 

Szögi Zsófia 7.b

Szabó Katarina

Kabai Gitta

Papp Dorottya

 

Arató Hanna 8.a

Katona Hanna

 Nádasdi Rebeka

Nádudvari Sándor 

 I.

 

 

 

 

II.

 

 

 

 

III.

 

 

 

 

III. 

 Pappné Kiss Csilla 

 szavalóverseny 

 házi 

 Veréb Csilla  5.o.

Paronai Rozália

Balogh Dóra

Lévai Nikolett

 

Munkácsi Márta 6.o.

Juhász Fanni

Kiss Rita

 

Girincsi Márton 7.o.

Veréb Roberta

Bak Bernadett

 

Arató Hanna 8.o.

Süveges Bianka

Nyírő Fruzsina 

 I.

II.

II.

III.

 

I.

II.

III.

 

I.

II.

III.

 

I.

II.

III. 

 Bunda Józsefné

 

 

 

 

 

 

Szögi Éva

 

Bunda J-né

 

Gazdagné Fedor Ágnes

 

Nagyné Gorzó Erika

 

Szögi Éva 

 Környezetismeret-környezetvédelem 

 országos 

 Szabó Eszter 6.a

Tasi Virág

Csontos Dániel 

 V. 

 Pappné Kiss Csilla 

 Földrajz verseny 

 területi 

 Szabó Katerina 7.o.

Kabai Gitta 7.o. 

 III.

VI. 

 Törökné Balogh Zsófia 

 

 

 

Júniusban lezárult a harmadik és negyedik évfolyam számára meghirdetett Hétszínvilág hét fordulós versenysorozat. Az egyes fordulók eredményei megtekinthetők az alábbi dokumentum alapján.

 Hétszínvilág versenysorozat eredményei

Gratulálunk a részt vevő diákoknak és a

felkészítő pedagógusaiknak az elért eredményekhez!


TISZAVASVÁRI DIÁKOK A NYÍREGYHÁZI LIONS NAPON ÉS A MÓRICZ ZSIGMOND SZÍNHÁZBAN

 

A Lions Clubok Magyarországi Szövetsége  „A MI VILÁGUNK, A MI JÖVŐNK” című Békeposzter pályázatára a Tiszavasvári Általános Iskolánkból mintegy 19 tizenegytől tizenhárom éves korú tanuló nyújtott be pályamunkát az elmúlt évben.

olvasd tovább...


Általános iskolai ismereteket átfogó területi informatika versenyt rendeztünk iskolánkban 2014. április 29-én nyolcadikos diákok számára. A versenyen elméleti feladatlapot és számítógépen elvégzendő gyakorlati feladatot kellett a résztvevőknek megoldani. Ezek eredményeképp Szakolczai Roland 8.b osztályos tanuló 1. helyezést ért el. Felkészítője Tamás Viktor.

Gratulálunk minden résztvevő diáknak és felkészítő tanárnak!


III. Krutilla József Országos Akvarellfestő Verseny

Krutilla József megyénk neves pedagógusa és akvarellistája tiszteletére a Tiszavasvári Általános Iskola és a Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola április 12-én rendezte meg a III. Krutilla József Országos Akvarellfestő Versenyt Tiszavasváriban.

olvasd tovább...


Sikerek a Zelk Zoltán versillusztrációs pályázaton

 

 A nyíregyházi Zelk Zoltán Általános Iskola versillusztrációs pályázatot hirdetett megyénk általános iskolásai számára. Szabadon választott technikával lehetett illusztrációt készíteni, bármely  Zelk Zoltán vershez. Az eredményhirdetés alkalmával a munkák értékelésekor elhangzott, hogy iskolánkból kiemelkedően szép munkák érkeztek. A következő eredmények születtek:

I. helyezett Béres Petra Bianka 2.d osztály

Különdíjas   Burján Adrienn 5. b osztály

 

Felkészítőjük: Molnárné Balla Gyöngyi

  

                           Béres Petra                               Burján Adrienn


Történelem verseny

Már hagyomány, hogy a Tiszavasvári Általános Iskola szervezésében - Jánosi Krisztina és Rádulyné Nagy Zsuzsanna tanárnők közreműködésével - kerül sor a térségi történelem versenyre, mely ebben a tanévben az "Éljen a magyar szabadság, éljen a haza!" címet viselte. Az idei versennyel az 1848-49-es forradalom és szabadságharc bukásának 165. évfordulójára emlékeztünk. Érkeztek hetedikes diákok Tiszalökről, Szorgalmatosról, Tiszaeszlárról és szép számmal jelentkeztek a versenyre iskolánk tanulói is. A legjobban teljesítő gyerekek könyvjutalomban részesültek.

Helyezettek:

I.    Kiss Kristóf - Szorgalmatosi Deák Ferenc Általános Iskola

II.  Kakócz Szabolcs - Tiszavasvári Általános Iskola

III. Gazdag Ákos - Szorgalmatosi Deák Ferenc Általános Iskola

IV.  Székely Alexandra - Tiszaeszlári Általános Iskola

V.   Lakatos Lúcia - Tiszavasvári Általános Iskola

VI.  Kabai Gitta - Tiszavasvári Általános Iskola

Minden résztvevőnek és felkészítő tanárnak gratulálunk. Találkozunk 2015-ben!

Történelem munkaközösség: Zsuzsa néni és Kriszti néni

 


Tehetség Kerestetik Magyar DÖNTŐ eredményei
3. évfolyam

 

      Név             helyezés    Felkészítő tanár

Szabó Szonja 3.a   IV.        Rókáné Gulyás Anikó
Szőke Zoltán 3.a     V.        Rókáné Gulyás Anikó
Kecskés Kíra 3.a     VI.        Rókáné Gulyás Anikó

 

Tehetség Kerestetik Magyar DÖNTŐ eredményei
4. évfolyam

       Név                helyezés    Felkészítő tanár

Ráduly Zsolt 4.d          I.        Szabóné Veres Judit
Pente Lili 4.a              II.        Aratóné Lévai Márta
Szilágyi Éva 4.a          II.        Aratóné Lévai Márta
Bényei Ágoston 4.a   III.        Aratóné Lévai Márta
Csutora Dóra 4.a       IV.        Aratóné Lévai Márta
Nagy Eszter 4.a         IV.        Aratóné Lévai Márta
Kiss Marcell 4.d           V.        Szabóné Veres Judit
Duli Nikoletta 4.d        VI.       Szabóné Veres Judit

Tehetség Kerestetik Matematika Döntő eredményei
3. évfolyam

         Név               helyezés       Felkészítő tanár

Fazekas Panna 3.c        I.       Kovácsné Klicsu Katalin
Kecskés Kíra 3.a           II.       Rókáné Gulyás Anikó
Simon Zoltán 3.c         III.       Kovácsné Klicsu Katalin
Szőke Zoltán 3.a         IV.       Rókáné Gulyás Anikó
Bárány Zsombor 3.a     V.       Rókáné Gulyás Anikó

Tehetség Kerestetik Matematika Döntő eredményei
4.évfolyam

      Név                      helyezés       Felkészítő tanár

Kiss Marcell 4.d                  I.        Szabóné Veres Judit
Bényei Ágoston 4.a            I.       Aratóné Lévai Márta
Reznek Nóra 4.d              III.       Szabóné Veres Judit
Papp Sára 4.d                  III.       Szabóné Veres Judit
Magyar Zoltán 4.d            III.       Szabóné Veres Judit
Volosinóczki Vanda 4.c     III.       ÓnadinéTőkés Ildikó
Gulyás Márk 4.d                 V.       Szabóné Veres Judit

 

Gratulálunk a versenyen részvevő diákoknak és felkészítő tanáraiknak!


„Tehetség kerestetik!„matematika verseny felső tagozat

 

2014. március 24-én rendeztük meg a hagyománynak számító „Tehetség kerestetik!” térségi matematika versenyt felső tagozatos tanulóknak. Iskolánkból és a térség általános iskoláiból több mint 80 diák jelentkezett. Ez a verseny a térség legtehetségesebb, az algebra, számelmélet, geometria rejtelmei iránt legjobban érdeklődő tanulók megmérettetésének színtere.

Helyezettek:

5. évfolyam

I. Gémes Gréta                    Tiszavasvári Általános Iskola

II. Antal Lívia                       Tiszavasvári Általános Iskola

III. Deák Ágnes                   Tiszavasvári Általános Iskola (Felkészítő:
                                                                                                        Fülöp Irén)

 

6. évfolyam:

I. Róka Bettina                     Szorgalmatos

II. Kovács Bence                  Tiszavasvári Általános Iskola (Felkészítő:
                                                                                                       Fülöp Irén)

III. Balázs Pál                       Tiszalök

 

7. évfolyam

I. Kovács Tamás                   Tiszanagyfalu

II. Szabó Katarina                Tiszavasvári Általános Iskola (Felkészítő:
                                                                                          Hegyesné Tóth Márta)

III. Koropcsák Vanessza       Tiszalök

 

8. évfolyam

I. Rezes Martin                      Tiszalök

II. Balogh Bence                    Tiszanagyfalu

III. Süveges Bianka                Tiszavasvári Általános Iskola (Felkészítő:                                                                                                         HegyesnéTóth Márta)

 

Gratulálunk a helyezetteknek és a felkészítő pedagógusoknak!


A Holló László térségi rajzversenyt minden évben megrendezik Tiszadadán a festőről elnevezett általános iskolában.
 Céljuk, hogy méltó emléket állítsanak Holló Lászlónak, az országos hírű festőművésznek, aki sok évet töltött a településen.
A gyerekek évfolyamonként különböző feladatot oldottak meg.Iskolánk tanulói, a korábbi évekhez hasonlóan most is eredményesen versenyeztek.
Holló László térségi rajzverseny díjazottjai, iskolánk tanulói.
1. helyezés Petruska Dóra 2.d
2. helyezés Balogh Mátyás 1.d
2. helyezés Róka Gréta 3.a
2. helyezés Kiss Marcell 4.d
Felkészítő: Molnárné Balla Gyöngyi
3. helyezés Lévai Nikoletta 7.c
3. helyezés Nádudvari Sándor 8.a


 

Felkészítő: Rozman Béla

 


Sikeres prózamondóink

2014. március 4-én került megrendezésre a tiszadadai Holló László Általános iskolában a „Magyar táj, magyar ecsettel” elnevezésű  prózamondó verseny, melyre iskolánk  4 tanulója nevezett.  

A térségi versenyre olyan prózával  készültek diákjaink, mely csak tájleíró lehetett , tehát  nem tartalmazhatott párbeszédet.  Ennek előadása az egyik legnehezebb műfaj, ám valamennyien helytálltak.  

Süveges Bianka  1. helyezett , míg  Munkácsi  Márta 3. helyezett , Lévai  Nikolett pedig különdíjas lett. Gratulálunk tanulóinknak.

Bundáné Róka Csilla


A Váci Hét keretében megrendezett térségi szavalóverseny helyezettjei iskolánkból:

Paronai Rozália      5. osztály     1.helyezés

Lévai Nikolett         5.osztály      2.helyezés

Juhász Fanni           6.osztáy       3.helyezés

Girincsi Márton      7.osztály      3.helyezés

Arató Hanna           8. osztály      1.helyezés

 

2014. március 12-én a tiszalöki Kossuth Lajos Általános Iskolában rendeztek térségi prózamondó versenyt, ahonnan Nagy Adrián 7. osztályos tanulónk 1. helyezéssel és Süveges Bianka 8. osztályos tanulónk 2. helyezéssel tért haza.

 

Március 14-én szintén Tiszalökön a versmondó versenyen képviselte iskolánkat a felső tagozatból 14 tanulónk, akik az iskolai versenyünk dobogós helyezettje voltak. Közülük 10 tanulónk a térségi versenyen is remekül szerepelt.

Dobogósaink a következők:

5. osztály        Balogh Dóra          1. helyezett

                         Veréb Csilla          2.helyezett

                         Lévai Nikolett       3. helyezett

6. osztály        Munkácsi Márta   1. helyezés

                         Juhász Fanni          3. helyezés

7. osztály      Girincsi Márton       1. helyezés

                         Nagy Adrián           2. helyezés

                         Veréb Roberta       3. helyezés

8. osztály       Arató Hanna            1. helyezés

                        Süveges Bianka       3. helyezés


Iskolánk tehetséges versmondói november 23-án a budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium országos versmondó döntőjén mérték össze tudásukat. Két tanulónk Czifra Ádám és Czifra Levente különdíjban részesültek, így az egész osztályukkal meghívást kaptak a budapesti MikulásGyárba.

Gratulálunk a kis tehetségeknek: Balogh Mátyás, Balogh Emília, Czifra Levente, Czifra Ádám, Balogh Panna, Fehér Anna Kincső, Petruska Dóra, Veréb Kincső, Balogh Marcell, Fazekas Panna, Lévai Levente, Tasi Tamás, Pente Lili, Veress Péter, Koltai Zsóka és Kiss Marcell!

Kis Hírnök




 


Tehetség Kerestetik - magyar nyelv

2013. november 20-án került sor - a Tiszavasvári Általános Iskola magyar munkaközösségének szervezésében - a több éve megrendezésre kerülő térségi Tehetség kerestetik! – magyar nyelvi versenyre. Ezen a versenyen a felső tagozatos tanulók évfolyamonként mérhették össze sokirányú anyanyelvi tudásukat. A kompetencia-alapú feladatok közé játékos betű-és szórejtvényeket, ritkábban használt szólásokat, közmondásokat, képrejtvényeket, anagrammákat csempésztünk.  A térség 6 iskolájából közel 80 tanuló versenget a dobogós helyezésekért. A Tiszavasvári Általános Iskola 3 tanulója nyújtott kiemelkedő teljesítményt, és részesült oklevélben, valamint tárgyjutalomban.

Antal Lívia 5. osztályos tanuló 1. helyezést ért el, Szabó Eliza 8. osztályos tanuló szintén 1. helyezett lett, valamint Lévai Bernadett 8. évfolyamos diákunk 2. helyen végzett.

Gratulálunk nekik és felkészítő tanáraiknak. A két nyolcadikos diákunknak pedig a közelgő központi felvételi vizsgához kívánunk hasonló szép eredményt.

Versenyszervező pedagógusként úgy gondolom, hogy ez a magas jelentkezési szám anyanyelvi versenyünkre azt bizonyítja, hogy sok gyermek számára nemcsak egy tantárgy a magyar nyelv, hanem szívügy is.

  

                                                                                         Bundáné Róka Csilla

                                                                                       munkaközösség-vezető

Tehetség Kerestetik 2013.